Combhex’i bize biraz tanıtır mısınız ? 

Combhex öncelikle çevreci bir firma çünkü, Combhex bilinen en son yanma teknolojilerini ve en kaliteli komponentleri kullanarak çevreci, düşük emisyonlu, yüksek verimli premix brülör sistemleri üretiyor. Yani işimiz Green Combustion (Çevreci Yanma) ve bunu premix yanma teknolojilerini kullanarak yapıyoruz.

Bunun yanı sıra sahip olduğumuz 12 yıllık tecrübemizle, tasarım danışmanlığı ve AR-GE mühendisliği hizmetleri de veriyoruz.

Combhex tam olarak ne yapıyor ?

Sektörde ısı ihtiyacı olan proseslerde kullanılan yanma sistemlerine yeni bir bakış açısı getiriyoruz.

Combhex, günümüzde üretim yapan endüstriyel üretim tesislerinin, makina üreticilerinin, kazan ve brülör imalatçılarının; enerji maliyetlerinin düşürülmesi, yüksek emisyonlardan kaynaklanan çevresel olumsuz etkilerinin azaltılması, sistemlerinin bakım maliyetlerinin düşürülmesi için Tailor-made (yani prosese özel olarak tasarlanan), kompakt, güvenilir ve uzun ömürlü premix yanma sistemi tasarımları yaparak, yerinde çözümler üretir.

Yani Combhex sektördeki doğalgaz kullanan tüm firmaların yanma proseslerinde çözüm ortağıdır.

Combhex neyi başarmayı hedefliyor ?

Eski teknoloji, çevreye zararlı ve düşük verimli yanma sistemlerinin tümünü en son teknolojiyle  tasarlanmış, kompakt, çevreye saygılı, yüksek verimli ve aynı zamanda düşük maliyetli sistemler ile değiştirerek müşterilerimizi memnun etmeyi hedefliyoruz. Çünkü, böylece enerji kullanımı ve maliyetleri konusunda ayrıca mühendislik ve tasarım anlamında dışa bağımlı olan Türkiye’nin; dışa bağımlılığını azaltmayı başararak en temel hedefimizi gerçekleştirmiş olacağız.

Combhex için başarı ilgili sektörlere bu vizyonundaki tutkulu ve kararlı duruşuyla liderlik ederek; çevreye duyarlılığı artırmayı, enerji maliyetlerini optimize ederek dışa bağımlılığı azaltmayı ve yerli mühendislere ve iş adamlarına da kendi vizyonlarına güvenerek, daha aktif ve görünür olmaları yönünde destek vermek demektir. İnanıyoruz ki Türkiye dışa bağımlılığını bu konularda azalttığında ve daha gururlu bir şekilde prestijli ticaret adamlarıyla ön plana atıldığında yanma sektöründe ve ilgili sektörlerde dünyada daha büyük söz sahibi olan ülkeler arasında yer alacaktır. Yerli mühendisler yetiştirmek ve onların vizyonlarını ülkemiz adına kullanmaları yönünde onları desteklemek de Combhex olarak başarı hedeflerimiz arasındadır.

Combhex’in Türkiye ve dünyadaki yanma sektörü için gördüğü vizyon nedir ? 

Bizce sektörün geleceğindeki kelimeler UNIQUE, KOMPAKT ve UYGUN MALİYETLİ olmak. Sektörün geçmişine ve bugününe baktığımızda tecrübelerimize göre, sektördeki oyuncuların aradıkları bu üç özelliğin sektörün geleceğini belirleyeceğini düşünüyoruz. Teknolojinin gelişim eğrilerine baktığımızda da tüm sektörler için de bu trendin söz konusu olduğunu görebiliriz.

Combhex’ in vizyonu çözüm ortağı olduğu firmalara kendi proseslerini ve ürünlerini geliştirirken destek olarak, partnerlerinin kendilerine özel, kompakt ve uygun maliyetli sistemler tasarlamalarını ve know-howlarını artırarak  ürün gamlarını genişletmelerini sağlamak yönündedir.

Combhex’in ulusal yanma sektöründeki yeri ve rolü nedir ?

Türkiye’de ısıtma sektörü çok hızlı ilerlemekte, İtalya ve Almanya ile birlikte en büyük ısıtma pazarı Türkiye’de bulunuyor. Yurtdışındaki işçilik ve enerji maliyetlerinin fazla olması pazarın Türkiye’ye kaymasına yol açtı. Bu durumda Türkiye şu anda ısıtma sektörü için ve AR-GE merkezleri için çok stratejik bir konuma sahip.

Combhex sahip olduğu yoğuşmalı kombi-kazan, eşanjör ve premix brülörlü yanma sistemleri konularındaki tasarım ve üretim tecrübesiyle sektördeki firmalara, AR-GE ve tasarım konusunda; danışmanlıkla firmaların bilgi birikimlerini artırarak, ürün gamlarını genişleterek ve onlara yeni vizyonlar kazandırarak liderlik eder.

Combhex kendi markalarına ya da yanma proseslerine özgü bir tasarım isteyen firmalara; tasarım danışmanlığı ve mühendislik hizmetleri vermenin yanı sıra özel üretim ürünler tasarlayan ve üreten bir çözüm ortağı rolündedir.

Combhex’in global yanma sektöründeki yeri ve rolü nedir ?

1. Yurtdışına global tasarım danışmanlığı:

Kendi ürünlerini üretmek ve kendi ülkelerinde satmak isteyen yurtdışı firmalarına Ar-Ge, tasarım ve üretim tecrübesini aktararak Combhex olarak yurtdışına global tasarım danışmanlığı hizmetleri sunmaktayız.

2. Ulusal pazarla, global pazarı birbirine bağlayan bir networker rolündeyiz:

Global pazardaki üreticilerin Türkiye’de yapılacak projelere satmak istedikleri ürünlere teknik destek sağlıyoruz.

3. Geniş networkümüzü kullanarak yurtdışındaki firmalarla iş birlikleri yaparak global yanma projeleri yapıyoruz:

Global partnerlerimizle iş ortaklıkları içerisinde; eşsiz, son teknolojiyi kullanarak, innovatif ve çevreci eşanjör, brülör ve yoğuşmalı kombi-kazan tasarım projeleri yapıyor ve oluşturduğumuz tasarımlarımızı pazara sunuyoruz.